DRFG – David Rusňák Family Group


David Rusňák

Český podnikatel, filantrop a majoritní vlastník skupiny DRFG, která se zaměřuje na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb pro širokou veřejnost. Vyrostl v malé slovácké vesničce Labuty u Kyjova. Absolvoval střední ekonomickou školu a jazykovou školu v Hodoníně. V roce 2013 se oženil s Petrou Schillerovou, která podniká v cestovním ruchu, ve stejném segmentu působí jako radní v Brně. David Rusňák miluje gastronomii, tradiční českou a rakousko-uherskou kuchyni, na kterou se zaměřuje jeho brněnská restaurace Konfit. Miluje víno i cestování.

Investiční skupina DRFG

V roce 2003 nastoupil do brněnské dopravní firmy DH a spol. Pak s jejím majitelem Davidem Hálkem založil vlastní společnost Compass DKD Czech na mezinárodní přepravu zboží. V roce 2007 dosahovala firma obratu čtvrt miliardy. Pak Rusňák od Hálka jeho podíl odkoupil a v roce 2009 firmu prodal. Investoval do obchodu se stavební chemií, poradenství k evropským dotacím i vývoje softwaru pro sklady a továrny. V roce 2011 společnosti sloučil do investiční skupiny DRFG. Investuje do nemovitostí, zejména retailových a obchodních center, telekomunikací a finančních služeb. Skupina nabízí investiční podílové fondy. Orientuje se převážně na český trh.

Skupina vlastní zakázkové krejčovství Galard a biofarmu Podchřibí. Za rok 2017 měla skupina konsolidovaná aktiva přes 4,3 miliardy korun a konsolidované výnosy přes 2 miliardy korun.

Společensky prospěšná činnost a sponzorství

Od vzniku se investiční skupina DRFG snaží pomáhat. Podporuje řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. V roce 2016 byla založena Nadace DRFG. DRFG sponzoruje brněnský hokejový tým Kometa a hokejová hala v Brně se přejmenovala z Rondo na DRFG Arénu. DRFG podporuje cestovatele a fotografa Jiřího Kolbabu, mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno a Meeting Brno.

Více na www.davidrusnak.cz a www.drfg.cz

Souhlasím s užitím cookies pro marketingové účely. Více informací zde.